LEHKÉ nebo TEŽKÉ

24.05.2020

Vyzkoušejte, jak na vás působí slova na těchto stránkách? Lehce nebo těžce?

Co je pro vás pravdivé, vždy cítíte lehce. Co není vaší pravdou, cítíte těžce.

Jinými slovy: S pravdou se budete cítit lehčí, lež vás zatíží.
Jakkoliv divné se to může zdát. Jedna z našich základních schopností je, že prostě víme.

Jak tento nástroj používat?

Pokud myslíte na něco, co chcete dělat, a cítíte se lehce, i to, co vytvoříte/co budete dělat, budete dělat s lehkostí, bude to pro vás příjemné. Pokud naopak cítíte tíhu, těžkost, budete se s tím trápit, není to pro vás vhodné.
Tento nástroj se dá použít kdykoli:

  • když vybíráte knihu
  • posloucháte lidi kolem
  • když se rozhodujete, např. o kurzu, o dovolené, o práci, při nákupech...
  • prostě v jakékoli situaci

​Ptejte se na otázku - lehké nebo těžké? I když přesně nevíte, jak byste to měli cítit, jen tuto otázku vyslovte. Je to velmi dynamický nástroj, brzy si uvědomíte, o čem "lehké" / "těžké" je.

Jen to praktikujte a brzy sami pocítíte, rozdíl mezi "lehké" / "těžké". Brzy budete prostě VĚDĚT, co je vaší pravdou a co není.

Když pocítíte lehkost, když něco slyšíte, nebo to zamýšlíte udělat, většinou dosáhnete skvělých výsledků, když se pro tuto věc rozhodnete. Když chcete něco udělat a cítíte se přitom těžce, většinou dosáhnete ještě větší těžkosti, když se do toho pustíte.

Vy prostě VÍTE. Když se podíváte zpátky do minulosti. Copak jste vždy předem necítili, když se něco pro vás nemělo dopadnout dobře? Mnohdy nemusíte jít ani na schůzku, abyste věděli, jak to dopadne. Co cítíte lehce, bude nakonec lehké, co cítíte těžce, většinou dopadne těžce.

Takže LEHKÉ nebo TĚŽKÉ?