Květové esence navrací ztracenou rovnováhu mezi myslí a tělem

  • Bachovy květové esence pracují výhradně na emocionální úrovni
  • dokáží rovnat emoce
  • harmonizují naši mysl přírodní silou
  • staneme se sami sebou
  • odstraňují negativní emoce, navozují klid
  • pozitivně působí na psychiku
  • jsou vyrobeny z květů květin, keřů a stromů
  • nemají žádné vedlejší účinky, je možné je kombinovat s běžně užívanými léky

Účinná přírodní terapie pro dospělé, děti, miminka i zvířata

Na míru

Květové esence připravuji na míru podle individuálních potřeb, které dotyčný má. K tomu využívám jednoduchý dotazník a pro kontrolu ještě svalový test. Obojí lze na dálku. 

Balení

Květové esence připravuji do lahviček o objemu 50 ml. Skladovat je možné při pokojové teplotě. Spotřebovat do měsíce. 

Užívání

Základní užívání je min.4x denně 4 kapky. Lze i častěji, bude to mít výraznější účinek. Kape se ideálně pod jazyk a nechá chvilku působit.

Nástup účinků

To je individuální. U dětí je účinek vidět i za pár minut. U dospělých je nástup pozvolnější. V případě  seniorů se jedná i o několik týdnů, než na sobě účinek poznají.


Ráda připravím i směs dle vašeho výběru. Ze zkušeností (i svých vlastních)  však mohu potvrdit, že dotazník a testování je přesnější, jelikož je často obtížné správně určit vlastní emoce a psychické stavy. 

Každá esence má své účinky, při volbě nevhodné esence se účinek nedostaví. 

Výroba esencí na míru

Květové esence připravuji na míru podle individuálních potřeb, které máte. K tomu využívám jednoduchý dotazník a pro kontrolu ještě svalový test. Obojí lze na dálku. 

Balení

Květové esence připravuji do lahviček o objemu 50 ml. Skladovat je možné při pokojové teplotě. Spotřebovat do měsíce, i když vydrží i déle. 

Užívání

Základní užívání je minimálně 4x denně 10 kapek. Lze i častěji, bude to mít výraznější účinek. Kape se pod jazyk a nechá chvilku působit. Ideální dávkování: hned po probuzení, než odejdete z domova, po příchodu domů a než jdete spát. A kdykoli mezitím :) 

Nástup účinku

To je individuální. U dětí je účinek vidět i za pár minut. U dospělých je nástup pozvolnější. V případě seniorů se jedná i o několik týdnů, než na sobě účinek poznají.

Malá rada

Je dobré si napsat na papír seznam, co vás trápilo, než jste květové esence začali brát. Po cca 14 dnech - 3 týdnech užívání se podívat, co vás trápilo, jestli to je ještě aktuální, nebo zda to už odešlo. Je to taková zpětná vazba pro vás, případně pro mě, zda máte opravdu esence, které vám zabírají. 

Mohou květové esence při špatném výběru ublížit?

Ne, nemohou. Květové esence rovnají emoce, které jsou v danou chvíli aktuální. Pokud vyberete esenci, která se vašich emocí netýká, nestane se nic. Nepomůže vám, ani vás nezhorší. Prostě se nestane vůbec nic. Dám příklad: pokud je pro vás teď aktuální to, že jste v dopravní zácpě a spěcháte tak, že byste nejraději tu kolonu bagrem rozhrnuli, nutně potřebujete Netýkavku. Pokud si ale místo ní dáte Mimulus, který je na strach, nestane se nic. Ani vás to neuklidní v koloně, ani se nezačnete bát, prostě se nestane nic, jelikož to nebyla vaše emoce. 

Mohou malé děti, těhotné a kojící ženy užívat květové esence?

Ano, mohou. V lahvičce je kojenecká voda a dané květové esence. Dospělým přidávám ještě pár kapek alkoholu pro konzervaci. U malých dětí a těhotných a kojících žen toto vynechávám.Jen je lepší skladovat pro jistotu lahvičku v ledničce.

Bude stačit jedno balení na míru?
Naše emoce jsou jako cibule - postupně se odlupují slupky. Po dobrání lahvičky je dobré zamyslet se nad tím, kam vás to posunulo, zda se cítíte příjemně, nebo zda se objevilo něco nového. POdle toho vám buď kapičky stačily, nebo budou potřeba nové. Každý jsme jiný. 


Ráda připravím směs dle vašeho výběru, k čemuž může posloužit popis květových esencí zde. Ze zkušeností (i svých vlastních) však mohu potvrdit, že dotazník a testování je přesnější - často je obtížné správně určit vlastní emoce a psychické stavy. Každá esence má své účinky, při volbě nevhodné esence se účinek nedostaví.